^Back To Top
 • 1 Jigoro Kano (twórca judo)
  w małej salce stworzył system wartości, metodę wychowania, sztukę samoobrony, i nowoczesny sport. Za cel przewodni twórca obrał doskonalenie „samego siebie”, co miało być uzyskiwane przez systematyczne ćwiczenia.
 • 2 JUDO
  jest sportem walki, opierającym się na rzutach i chwytach. Zabronione są tu uderzenia, kopnięcia, oraz techniki które są niebezpieczne dla zdrowie i życia.
 • 3 JUDO
  przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje że nie liczy się głównie siła i masa ciała, ale szybkość i zręczność. Dla dzieci i młodzieży jest systemem wychowania fizycznego, sportem, który przygotowuje do życia codziennego.
 • 4 JUDO
  kształtuję szybkość, zwinność, zręczność, siłę, wytrzymałość, a także spostrzegawczość, odwagę, opanowanie, odporność. Koncentrację i wytrwałość. Wpływ wychowawczy tego sportu jest niezaprzeczalny.
 • 5 Y.Yamashita
  Nie ma końca w uczeniu się Judo
baner

ROK 2024

Mistrzostwa Małopolski

 
Julia Kozielec i Gabriela Padło Podwójnymi
Medalistkami Mistrzostw Małopolski
 
W dniu dzisiejszym (11.05) w Wolbromiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski Juniorek i Juniorek Młodszych. Nasze zawodniczki Julia i Gabriela spisały się znakomicie i wywalczyły, aż 4 medale. Najpierw dziewczyny wystartowały w swoich kategoriach wiekowych czyli w juniorkach młodszych. Julia w wadze do 63 kg zdobyła srebrny medal ulegając tylko reprezentantce z Czech, a Gabriela w wadze do 70 kg zdobyła brązowy medal. Następnie dziewczyny spróbowały swoich sił w kategorii starszej, czyli w juniorkach. Start ten miały traktować wyłącznie jako szkoleniowy, ale i tak wypadły bardzo dobrze. Julia pomimo, że walczyła z przeciwniczkami nawet o 4 lata starszymi od siebie po zaciętych pojedynkach zdobyła brązowy medal....tak jak Gabriela która ponownie stanęła na najniższym stopniu podium
 
Gratulujemy!!!

Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych


(fotorelacja)
 
W dniach od 26 do 28 kwietnia w Trzebnicy koło Wrocławia odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Sam udział w tych Mistrzostwach Polski jest wyróżnieniem, bo z całego kraju w danych kategoriach kwalifikuje się maksymalnie 24 najlepszych zawodników. W tym wąskim gronie udział wywalczyły sobie dwie nasze wychowanki- Gabriela Padło i Julia Kozielec.
Gabriela swój start indywidualny zaczęła bardzo dobrze od wygranej walki. Niestety w kolejnych walkach uległa zawodniczkom po zaciętych pojedynkach i zakończyła rywalizację na 9 miejscu. Julia także rozpoczęła zawody znakomicie, wygrywając pierwszą walkę przed czasem. Niestety w kolejnym pojedynku przegrała ze starszą zawodniczką i odpadła z rywalizacji kończąc swój udział na 17 pozycji... ale przed nią jeszcze dwie takie imprezy, bowiem z tego grona jest najmłodsza (rywalizacja toczyła się w rocznikach 2009, 2008, 2007)
 
Drugi dzień okazał się dla naszych dziewczyn bardziej szczęśliwy. Julia i Gabi wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych i zdobyły wraz swoimi kolegami i koleżankami z Reprezentacji Województwa Małopolskiego tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski !!!
 
Skład drużyny Małopolski:
48 kg
Natasza i Nina Potok Judo MOSIR Tuchów
63 kg
Julia Kozielec Judo Tora Wierzchosławice
Amelia Różańska Sokół Myślenice
+63 kg
Kornelia Ciszek Judo MOSIR Tuchów
Gabriela Padło Judo Tora Wierzchosławice
60 kg
Aleksander Kros UKS Grot Kraków
Bartosz Bogacz KS Błękitni Tarnów
81 kg
Maksymilian Marcinek KS Błękitni Tarnów
Krzysztof Puzio KS Błękitni Tarnów
+81 kg
Hubert Strzelec Sokół Myślenice
Ivan Samuilau TS Wisła Kraków
 
Gratulujemy zawodnikom i trenerom !

Cracow Judo Cup

 
W dniu 21 kwietnia na obiekcie Tauron Arena w Krakowie odbył się Memoriał Piotra Tuczyńskiego. Było to zawody rangi Mistrzostw Małopolski. W turnieju rywalizowało ponad 600 zawodników. Nasz klub reprezentowało 8 wychowanków, którzy zdobyli łącznie 4 medale. W kategorii dzieci starszych (2012/2013) najlepiej spisał Tomasz Bąk zdobywając brązowy medal w wadze do 46 kg. 5 miejsce w tej samej wadze wywalczył Antoni Liber. Niestety Eryk Wojtowicz przegrywając pierwszą walkę odpadł z dalszej rywalizacji. Nasi młodsi zawodnicy także nie zawiedli. Siostry Adrianna i Kinga Cygan zdobyły srebrny i brązowy medal. Po zaciętych pojedynkach trzecie miejsce wywalczył też Michał Chłoń, a Antoni Bandyk i Franciszek Liber zakończyli swoje zmagania na 5 miejscach.
 
Gratulujemy

Bardejov Judo Open

JULIA KOZIELEC
Medalistką Bardejov Judo Open.


(fotorelacja)

W niedzielę 14 kwietnia dwie nasze juniorki młodsze uczestniczyły w zawodach Bardejov Judo Open na Słowacji. Bardzo dobrze spisała się Julia Kozielec, która w wadze do 63 kg wywalczyła brązowy medal. Julia zaczęła zawody od przegranej walki z reprezentantką Czech. Pomimo, że prowadziła w pojedynku od początku, w końcówce walki dała się zaskoczyć i przegrała przez trzymanie, a jej przeciwniczka w tej wadze sięgnęła po złoto. Kolejne pojedynki ze Słowaczką, Polką i o brązowy medal ze Słowaczką wygrała pewnie przez ippon przed czasem.

Mniej szczęścia miała Gabriela Padło. W pierwszej walce uległa z reprezentantką Słowacji. W kolejnej walce w repasażach także ze Słowaczką wykonując efektowną akcją na ippon sędziowie "doszukali się", że podczas rzutu dotknęła głową o matę i niestety zdecydowali o jej dyskwalifikacji

To był ostatni sprawdzian dla naszych zawodniczek przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorek Młodszych, które odbędą się w dniach od 26 d0 28 kwietnia w Trzebnicy koło Wrocławia.
 
Gratulujemy

Mistrzostwa Polski Juniorek

W dniu 23 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w Opolu. Niestety dla naszej juniorki Emilii Jagiełło nie był to udany start. Pierwszy pojedynek pewnie wygrała przed czasem. W drugiej walce po kontrowersyjnej sytuacji decyzją sędziów została wykluczona z dalszej rywalizacji z zawodów zajmując 9 lokatę. Szkoda gdyż miesiąc wcześniej wygrała w znakomitym stylu Puchar Polski Juniorek w Opolu.
 
Nie poddajemy się, walczymy dalej....

XII Drużynowy Turniej Judo Dzieci im. cc płk. Adama Boryczki

(fotorelacja)
 
(wszystkie zdjęcia do pobrania: kliknij tutaj)
 
W minioną niedzielę zorganizowaliśmy tradycyjny turniej drużynowy. Tym razem w zmaganiach na hali w Bogumiłowicach wzięły udział 4 drużyny, które walczyły systemem "każdy z każdym". Po emocjonujących meczach a w nich zaciętych indywidualnych pojedynkach najlepsi okazali się Judocy Pałacu Młodzieży Tarnów. Drugie miejsce zajął zespół MOSiRU Bochnia a nasza drużyna wywalczyła tym razem trzecie miejsce, zdobywając brązowe medale. Czwarte miejsce zajęli zawodnicy JUDO MOSiR Tuchów.
 
Zawody jak zawsze odbyły się pod patronatem Starosty Tarnowskiego i Wójta Gminy Wierzchosławice - Pana Andrzeja Mroza, który wspólnie z vice- starostą Panem Jackiem Hudymą nagrodzili uczestników medalami, dyplomami i upominkami. Stawkę gości honorowych jak co roku uzupełnili Pan Tadeusz Katra - przedstawiciel rodziny patrona turnieju, Prezes Stowarzyszenia Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice Pan Jacek Bryl, oraz przedstawiciel WCR Tarnów - ppor Michał Potoczek , który wręczył puchar i nagrodę Komendanta WCR za najefektowniejszy ippon turnieju. Otrzymał ją zawodnik JUDO TORA Wierzchosławice FILIP KAMIŃSKI. Pozostałe indywidualne nagrody i statuetki najlepszych zawodników otrzymali Marlena Bibro z PM Tarnów i nasz zawodnik Tomasz Bąk.
 
Podczas ceremonii otwarcia mieliśmy okazję wręczyć nagrody naszym najlepszym wychowankom za ubiegły rok. Wyróżnione zawodniczki to Julia Kozielec, Gabriela Padło, Emilia Jagiełło, które otrzymały od Klubu jednorazowe stypendia sportowe i pamiątkowe antyramy.
 
Skład naszej drużyny: Michał Chłoń, Antoni Bandyk, Eryk Wojtowicz, Marcel Sacha, Filip Kamiński, Tomasz Bąk, Antoni Liber, Kinga Cygan, Grzegorz Chłoń, Krystian Gurbisz.
 
„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”.
Zawody odbyły się ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego "ZAWODY JUDO DZIECI" realizowanego w w ramach zadania Upowszechnianie Kultury Fizycznej – pn. „Małopolska na Sportowo”.
 
Zdjęcia: Pan Marcin Stec
 

Elimacje do OOM - Bytom

Mamy to!
Julia Kozielec i Gabriela Padło
zakwalifikowały się na Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych!


(fotorelacja)

Tydzień temu nasze zawodniczki Gabriela Padło i Julia Kozielec wystartowały w Pucharze Polski Juniorek Młodszych w Piasecznie. Medal na tej imprezie gwarantował bezpośrednią kwalifikację na MP Juniorek młodszych. Niestety to nie był dobry dzień, gdyż nasze dziewczyny przegrały swoje pierwsze pojedynki i nie dotarły do strefy medalowej.

Dziś (10.3) odbyły się kolejne i ostatnie eliminacje do MP. W Bytomiu o kwalifikację rywalizował region IV czyli 4 województwa: świętokrzyskie, śląskie, podkarpackie i małopolskie. Julia i Gabi spisały się znakomicie!. Obie zajęły 3 miejsca w swoich wagach i awansowały do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski), która odbędzie się w Trzebnicy w dniach 26-28 kwietnia 2024.
 
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach OOM!!!

JUDO CARPATIA CUP


(fotorelacja)

W dniu 9 marca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła. W zawodach tych wzięło udział ponad 300 zawodników z kraju i z zagranicy. Nasza skromna 4 osobowa reprezentacja na te zawody wybrała się wspólnie z rodzicami i trenerem Pawłem Kitą. Dla naszych zawodników był to pierwszy tak duży turniej w tym roku. Wszyscy walczyli dzielnie. Brązowe medale zdobyli Filip Kamiński i Tomasz Bąk. 4 miejsce zajął Antoni Liber. Eryk Wojtowicz zakończył rywalizację w strefie eliminacyjnej przegrywając drugi pojedynek z zawodnikiem z Węgier.
 
Gratulujemy

Puchar Polski Juniorek w Rybniku

Emilia Jagiełło

zwycięża w Otwartym Pucharze Polski Juniorek !


(fotorelacja)

Na turniej w Rybniku Emilia z trenerem Pawłem Kitą udała się prosto z obozu kadry wojewódzkiej w Muszynie, gdzie przez ostatni tydzień szlifowała formę.... jak widać skutecznie.  Na tatami w Boguszowicach, tegoroczna maturzystka radziła sobie świetnie i finalnie zajęła najwyższe miejsce na podium! To Jej kolejny duży sukces wywalczony po naprawdę trudnych walkach.

 
Gratulacje dla zawodniczki i trenera !
Copyright © 2024 Judo Wierzchosławice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright © 2013. JUDO WIERZCHOSŁAWICE Rights Reserved.


Facebook