------- Jerzy Szczepanik 608438013  
-- Paweł Kita 503995330 Katarzyna Szczepanik 664197050

Pałac Młodzieży Tarnów
Piłsusdkiego 24

TRENING

GRUPA ZAAWANSOWANA

GALA JUDO

50 - lecie sekcji PM Tarnów

ZAWODY

Tarnowska Liga Judo

sport walki
JUDO

Jigoro Kano (twórca judo) w małej salce stworzył system wartości, metodę wychowania, sztukę samoobrony, i nowoczesny sport. Za cel przewodni twórca obrał doskonalenie „samego siebie”, co miało być uzyskiwane przez systematyczne ćwiczenia. JUDO jest sportem walki, opierającym się na rzutach i chwytach. Zabronione są tu uderzenia, kopnięcia, oraz techniki które są niebezpieczne dla zdrowie i życia.

Czytaj więcej

GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy do fotorelacji

JUDO W DOMU

Zapraszamy do trenowanie Judo w domu

OBOZY JUDO

Letnie i zimowe obozy sportowe

TRENINGI

1 marca (piątek) zajęcia judo

z Trenerem Jerzym Szczepanikiem 

są odwołane

 

Od dnia 27 lutego

wszystkie treningi Judo z trenerem Pawłem Kitą

odbywają się  zgodnie z harmonogramem

XI Memoriał Pawła Pytlińskiego o Puchar Białej Gwiazdy

24 lutego 2024r. w Krakowie odbył się kolejny międzynarodowy , rankingowy turniej judo. Czwórka wychowanków Pałacu Młodzieży w Tarnowie wystartowała w kat. młodzików. Wszyscy odnotowali wygrane walki, a medale zdobyli:

 

ZŁOTY

Gabriela Szczepanik

 

SREBRNE 

Aleksandra Knapik i Jeremiasz Banek

    

 

 

Udział w tego typu turniejach i osiąganie na nich wysokich lokat przyczynia się do pozyskiwania i gromadzenia punktów do rankingu Kadry Wojewódzkiej Judo. 

Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Judo - Wolbrom 2023

Ostatni turniej judo w bieżącym roku dla Naszych wychowanków odbył się w Wolbromiu 16 grudnia 2023r. To było dobre podsumowanie sezonu i dobre walki Pałacowych judoków. Reprezentacja Młodzików wywalczyła 3 miejsce drużynowo!

 

Na sukces drużyny złożyły się osiągnięcia indywidualne:

m-ce I wywalczyła Joanna Sokołowska

m-ca II zdobyli: Aleksandra Knapik, Ksawery Żyradzki, Sebastian Zachara i Dawid Wojna

m-ce III Jeremiasz Banek

 

W kat. juniorek Wiktoria Wojna zdobyła brązowy medal.

 

G R A T U L U J E M Y

Mikołajkowy Turniej Judo - Bochnia 2023

Bochnia 10 grudnia 2023r.

Na zakończenie sezonu startowego dzieci w roku 2023 odbył się w Bochni duży turniej judo z udziałem prawie 500 zawodników. Na 6 polach walki rywalizowali reprezentanci Polski, Czech i Ukrainy. Pałac Młodzieży w Tarnowie reprezentowała liczna grupa wychowanków w wieku od 8 do 14 lat. Po wygranych walkach zajęli Oni:

m-ca I

Aleksandra Wojna, Zuzanna Szczepanik i Adam Wozowicz

 

m-ca II

Joanna Sokołowska, Marlena Bibro, Zuzanna Kazek i Igor Szczepanik

 

m-ca III

Dawid Wojna, Sebastian Zachara, Aleksandra Knapik, Emil Płonka, Aleksander Wójcik, Adam Krakowski, Adrian Ulanecki, Kacper Golec, Klara Kleparska i Nataniel Szczepanik

 

G R A T U L U J E M Y  !

Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci - Jasło 2023

 2 grudnia 2023r. zawodnicy Pałacu wystartowali w zawodach judo dzieci w Jaśle. W nieco zmienionych kategoriach wiekowych spisali się bardzo dobrze
i wywalczyli medale: 

ZŁOTE

Jeremiasz Banek, Sebastian Zachara, Zuzanna Kukla, Liliana Drelicharz, Zuzanna Szczepanik, Leon Łoboda i Igor Szczepanik

 

SREBRNE

Aleksander Wójcik, Nikodem Rzepa, Antoni Mleczko, Adrian Ulanecki, Aleksandra Wojna, Marlena Bibro, Leon Olszewski, Klara Kleparska i Nataniel Szczepanik

 

BRĄZOWE

Kornelia Gojko i Mieszko Milowski

 

G R A T U L U J E M Y   !

Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Młodzików - Rybnik 2023

CO ZA TURNIEJ?...    CO ZA WALKI?...   CO ZA EMOCJE?... 

CO ZA MOC !!!

 

... i SREBRO wywalczone przez Drużynę

Judoków z Małopolski !

 

w składzie Reprezentacji województwa Małopolskiego znalazło się aż trzech zawodników z Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Byli to: Jeremiasz Banek, Piotr Sęk i Dawid Wojna, który w znaczący sposób przyczynił się do sukcesu Drużyny. Wygrał dwie walki przed czasem i potwierdził wysoką formę, którą wypracował w tym sezonie. 

Podczas turnieju startowała też reprezentacja Małopolski dziewcząt, w której znalazły się również trzy zawodniczki z Pałacu: Joanna Sokołowska, Aleksandra Knapik i Natalia Gromadzka. Dziewczętom nie poszło tak dobrze jak kolegom ale to chyba dzięki ich dopingowi drużyna męska pokazała MOC ;-) 

G R A T U L U J E M Y

Rybnik 18 listopada 2023r.

Turniej Judo Dzieci z okazji Dnia Niepodległości 2023 Wolbromska liga judo

11 listopada 2023r. zawodnicy sekcji judo MKS PM Tarnów wystartowali na tatami w Wolbromiu. 

 

 Wyjątkowym zaskoczeniem dla Naszych wychowanków była rozgrzewka przed walkami, którą poprowadził gość specjalny - Richard Trautmann - niemiecki judoka, brązowy medalista olimpijski w 1992 roku w Barcelonie oraz w 1996 roku w Atlancie

 

Po wygranych walkach zajęli:

m-ca I 

Aleksandra Wojna, Kornelia Gojko  i Klara Kleparska 

 

m-ca II

Emil Płonka

 

m-ca III

Aleksander Wójcik, Mikołaj Makarewicz, Adrian Ogorzelec, Zuzanna Kukla, Adrian Ulanecki i Adam Krakowski

 Na turnieju reprezentowali Nas również: Zuzanna Szczepanik, Katarzyna Sęk, Aleksander Grzesik i Nikodem Rzepa.

G R A T U L U J E M Y   !

Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

 

 
21 i 22 października 2023r. w Rybniku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Do najważniejszego turnieju w roku dla tej kat. wiekowej, aż 128 klubów zgłosiło swoich zawodników. Wystartowała w nich trzyosobowa reprezentacja wychowanków Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Największy, a zarazem życiowy sukces osiągnęła Gabriela Szczepanik. Reprezentantka klubu sportowego Dragon Sports wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski ! Gabrysia stoczyła trzy pojedynki wygrywając każdy z nich przed czasem. Dwie pierwsze walki zakończyła w parterze stosując skuteczne trzymania. W walce finałowej efektownym rzutem na ippon przypieczętowała zdobycie tytułu Mistrzyni Polski. W wyrównanej pod względem sportowym grupie dziewcząt to długoletnie doświadczenie w treningu judo Gabrysi pozwoliło jej  na osiągnięcie takiego sukcesu.
 
G R A T U L U J E M Y   !
 
Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży Tarnów na Mistrzostwach w Rybniku reprezentowali: Jeremiasz Banek i Dawid Wojna. Jeremiasz stoczył cztery walki. Zaprezentował się bardzo dobrze i pokazał potencjał - wygrał dwa pojedynki. Drugi z zawodników MKS PM Tarnów Dawid mógł być traktowany jako potencjalny kandydat do medalu. W tym roku wygrał już jeden Puchar Polski, a w ostatnim Pucharze - Turnieju Nadziei Olimpijskich zdobył drugie miejsce. Jednak po dobrym rozpoczęciu turnieju i wygraniu walki Dawid przegrał kolejną i odpadł z dalszej rywalizacji. Na pocieszenie zostaje jeszcze szansa zdobycia medalu w turnieju drużynowym reprezentacji województw, który planowany jest w listopadzie.