------- Jerzy Szczepanik 608438013  
-- Paweł Kita 503995330 Katarzyna Szczepanik 664197050

Pałac Młodzieży Tarnów
Piłsusdkiego 24

TRENING

GRUPA ZAAWANSOWANA

GALA JUDO

50 - lecie sekcji PM Tarnów

ZAWODY

Tarnowska Liga Judo

sport walki
JUDO

Jigoro Kano (twórca judo) w małej salce stworzył system wartości, metodę wychowania, sztukę samoobrony, i nowoczesny sport. Za cel przewodni twórca obrał doskonalenie „samego siebie”, co miało być uzyskiwane przez systematyczne ćwiczenia. JUDO jest sportem walki, opierającym się na rzutach i chwytach. Zabronione są tu uderzenia, kopnięcia, oraz techniki które są niebezpieczne dla zdrowie i życia.

Czytaj więcej

GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy do fotorelacji

JUDO W DOMU

Zapraszamy do trenowanie Judo w domu

OBOZY JUDO

Letnie i zimowe obozy sportowe

FRIENDLY JUDO LEAGUE

19.04.2024 - TUCHÓW

Miejsce zawodów: Hala MOSiR w Tuchowie ul. Jana Pawła II 6

START O GODZINIE 17.00

zgoda na udział pobierz

Zapisy u trenerów do dnia 15 kwietnia

Carpatia Cup 2024

Sukcesy pałacowych judoków na Judo Carpatia Cup 2024 Jasło

W dniu 9 marca 2024 roku miłośnicy judo zgromadzili się w Jaśle, by śledzić emocjonujące zawody Judo Carpatia Cup, które przyciągnęły blisko 400 zawodników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Ekipy z krajów takich jak Słowacja czy Węgry, wzbogaciły rywalizację i sprawiły, że impreza nabrała międzynarodowego charakteru. Nasi utalentowani zawodnicy z Pałacu Młodzieży pokazali znakomitą formę, zdobywając imponującą liczbę 17 medali.


Na najwyższym stopniu podium stanęli: Marlena Bibro, Zuzanna Kukla, Leon Olszewski i Gabriela Szczepanik demonstrując nie tylko techniczną doskonałość, ale także niezłomną wolę walki i determinację.


Na drugich miejscach znaleźli się: Liliana Drelicharz, Leon Łoboda, Igor Szczepanik, Jakub Szczyrek, Aleksandra Wojna, Aleksandra Knapik, Sandra Koryga, Jeremiasz Banek, którzy poprzez swoje wyjątkowe umiejętności potwierdzili wysoki poziom pałacowych judo.


Trzecie miejsca zajęli: Adrian Ulanecki, Zuzanna Kazek, Amelia Jasińska, Stanisław Stanisz, Antoni Mleczko.


Sukces naszych zawodników nie ograniczał się jedynie do indywidualnych osiągnięć. W klasyfikacji drużynowej, nasza ekipa z Pałacu Młodzieży zajęła zaszczytne czwarte miejsce spośród 21 ekip, co stanowi potwierdzenie wyjątkowego talentu i zaangażowania wszystkich uczestników oraz ich trenerów Katarzyny i Jerzego Szczepanik.
W trakcie zawodów nasza drużyna prezentowała się niezwykle pewnie i zdecydowanie, wygrywając walki imponującymi technikami. To był niezwykle udany występ. Judo Carpatia Cup 2024 okazała się nie tylko doskonałą okazją do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale także doskonałym miejscem do promocji polskiego judo na arenie międzynarodowej. Osiągnięcia naszych zawodników stanowią inspirację dla wszystkich miłośników tej szlachetnej dyscypliny sportowej.

 

Musimy jeszcze pochwalić się jednym Naszym sukcesem, który miał miejsce w ten weekend (10.03.2024) w Bytomiu. Zawodnik Dawid Wojna zdobył kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Już końcem kwietnia będziemy oglądać jego walki w Trzebnicy.

Trzymamy mocno kciuki.

 

XI Memoriał Pawła Pytlińskiego o Puchar Białej Gwiazdy

24 lutego 2024r. w Krakowie odbył się kolejny międzynarodowy , rankingowy turniej judo. Czwórka wychowanków Pałacu Młodzieży w Tarnowie wystartowała w kat. młodzików. Wszyscy odnotowali wygrane walki, a medale zdobyli:

 

ZŁOTY

Gabriela Szczepanik

 

SREBRNE 

Aleksandra Knapik i Jeremiasz Banek

    

 

 

Udział w tego typu turniejach i osiąganie na nich wysokich lokat przyczynia się do pozyskiwania i gromadzenia punktów do rankingu Kadry Wojewódzkiej Judo. 

Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Judo - Wolbrom 2023

Ostatni turniej judo w bieżącym roku dla Naszych wychowanków odbył się w Wolbromiu 16 grudnia 2023r. To było dobre podsumowanie sezonu i dobre walki Pałacowych judoków. Reprezentacja Młodzików wywalczyła 3 miejsce drużynowo!

 

Na sukces drużyny złożyły się osiągnięcia indywidualne:

m-ce I wywalczyła Joanna Sokołowska

m-ca II zdobyli: Aleksandra Knapik, Ksawery Żyradzki, Sebastian Zachara i Dawid Wojna

m-ce III Jeremiasz Banek

 

W kat. juniorek Wiktoria Wojna zdobyła brązowy medal.

 

G R A T U L U J E M Y

Mikołajkowy Turniej Judo - Bochnia 2023

Bochnia 10 grudnia 2023r.

Na zakończenie sezonu startowego dzieci w roku 2023 odbył się w Bochni duży turniej judo z udziałem prawie 500 zawodników. Na 6 polach walki rywalizowali reprezentanci Polski, Czech i Ukrainy. Pałac Młodzieży w Tarnowie reprezentowała liczna grupa wychowanków w wieku od 8 do 14 lat. Po wygranych walkach zajęli Oni:

m-ca I

Aleksandra Wojna, Zuzanna Szczepanik i Adam Wozowicz

 

m-ca II

Joanna Sokołowska, Marlena Bibro, Zuzanna Kazek i Igor Szczepanik

 

m-ca III

Dawid Wojna, Sebastian Zachara, Aleksandra Knapik, Emil Płonka, Aleksander Wójcik, Adam Krakowski, Adrian Ulanecki, Kacper Golec, Klara Kleparska i Nataniel Szczepanik

 

G R A T U L U J E M Y  !

Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci - Jasło 2023

 2 grudnia 2023r. zawodnicy Pałacu wystartowali w zawodach judo dzieci w Jaśle. W nieco zmienionych kategoriach wiekowych spisali się bardzo dobrze
i wywalczyli medale: 

ZŁOTE

Jeremiasz Banek, Sebastian Zachara, Zuzanna Kukla, Liliana Drelicharz, Zuzanna Szczepanik, Leon Łoboda i Igor Szczepanik

 

SREBRNE

Aleksander Wójcik, Nikodem Rzepa, Antoni Mleczko, Adrian Ulanecki, Aleksandra Wojna, Marlena Bibro, Leon Olszewski, Klara Kleparska i Nataniel Szczepanik

 

BRĄZOWE

Kornelia Gojko i Mieszko Milowski

 

G R A T U L U J E M Y   !

Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Młodzików - Rybnik 2023

CO ZA TURNIEJ?...    CO ZA WALKI?...   CO ZA EMOCJE?... 

CO ZA MOC !!!

 

... i SREBRO wywalczone przez Drużynę

Judoków z Małopolski !

 

w składzie Reprezentacji województwa Małopolskiego znalazło się aż trzech zawodników z Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Byli to: Jeremiasz Banek, Piotr Sęk i Dawid Wojna, który w znaczący sposób przyczynił się do sukcesu Drużyny. Wygrał dwie walki przed czasem i potwierdził wysoką formę, którą wypracował w tym sezonie. 

Podczas turnieju startowała też reprezentacja Małopolski dziewcząt, w której znalazły się również trzy zawodniczki z Pałacu: Joanna Sokołowska, Aleksandra Knapik i Natalia Gromadzka. Dziewczętom nie poszło tak dobrze jak kolegom ale to chyba dzięki ich dopingowi drużyna męska pokazała MOC ;-) 

G R A T U L U J E M Y

Rybnik 18 listopada 2023r.

Turniej Judo Dzieci z okazji Dnia Niepodległości 2023 Wolbromska liga judo

11 listopada 2023r. zawodnicy sekcji judo MKS PM Tarnów wystartowali na tatami w Wolbromiu. 

 

 Wyjątkowym zaskoczeniem dla Naszych wychowanków była rozgrzewka przed walkami, którą poprowadził gość specjalny - Richard Trautmann - niemiecki judoka, brązowy medalista olimpijski w 1992 roku w Barcelonie oraz w 1996 roku w Atlancie

 

Po wygranych walkach zajęli:

m-ca I 

Aleksandra Wojna, Kornelia Gojko  i Klara Kleparska 

 

m-ca II

Emil Płonka

 

m-ca III

Aleksander Wójcik, Mikołaj Makarewicz, Adrian Ogorzelec, Zuzanna Kukla, Adrian Ulanecki i Adam Krakowski

 Na turnieju reprezentowali Nas również: Zuzanna Szczepanik, Katarzyna Sęk, Aleksander Grzesik i Nikodem Rzepa.

G R A T U L U J E M Y   !

Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

 

 
21 i 22 października 2023r. w Rybniku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Do najważniejszego turnieju w roku dla tej kat. wiekowej, aż 128 klubów zgłosiło swoich zawodników. Wystartowała w nich trzyosobowa reprezentacja wychowanków Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Największy, a zarazem życiowy sukces osiągnęła Gabriela Szczepanik. Reprezentantka klubu sportowego Dragon Sports wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski ! Gabrysia stoczyła trzy pojedynki wygrywając każdy z nich przed czasem. Dwie pierwsze walki zakończyła w parterze stosując skuteczne trzymania. W walce finałowej efektownym rzutem na ippon przypieczętowała zdobycie tytułu Mistrzyni Polski. W wyrównanej pod względem sportowym grupie dziewcząt to długoletnie doświadczenie w treningu judo Gabrysi pozwoliło jej  na osiągnięcie takiego sukcesu.
 
G R A T U L U J E M Y   !
 
Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży Tarnów na Mistrzostwach w Rybniku reprezentowali: Jeremiasz Banek i Dawid Wojna. Jeremiasz stoczył cztery walki. Zaprezentował się bardzo dobrze i pokazał potencjał - wygrał dwa pojedynki. Drugi z zawodników MKS PM Tarnów Dawid mógł być traktowany jako potencjalny kandydat do medalu. W tym roku wygrał już jeden Puchar Polski, a w ostatnim Pucharze - Turnieju Nadziei Olimpijskich zdobył drugie miejsce. Jednak po dobrym rozpoczęciu turnieju i wygraniu walki Dawid przegrał kolejną i odpadł z dalszej rywalizacji. Na pocieszenie zostaje jeszcze szansa zdobycia medalu w turnieju drużynowym reprezentacji województw, który planowany jest w listopadzie.