Jigoro Kano (twórca judo) w małej salce stworzył system wartości, metodę wychowania, sztukę samoobrony, i nowoczesny sport. Za cel przewodni twórca obrał doskonalenie „samego siebie”, co miało być uzyskiwane przez systematyczne ćwiczenia. JUDO jest sportem walki, opierającym się na rzutach i chwytach. Zabronione są tu uderzenia, kopnięcia, oraz techniki które są niebezpieczne dla zdrowie i życia.

JUŻ OD DZISIAJ (piątek 16 września) TRENINGI Z MŁODSZĄ GRUPĄ
TRENERA JERZEGO SZCZEPANIKA
W PONIEDZIAŁKI i PIĄTKI OD GODZINY 16.15

Puchar Polski Juniorek - Sochaczew 2022

Emilia Augustyn zajęła 5 miejsce w Pucharze Polski Juniorek rozegranym 10 września 2022r. w Sochaczewie - gratulujemy!

XXIV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ JUDO 18.06.2022 Bochnia

Końcówka sezonu przynosi kolejne, świetne wyniki judoków Pałacu. Tym razem to w kategorii dzieci starszych i dzieci młodszych możemy pochwalić się sukcesami. 18 czerwca 2022r. podczas XXIV MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU JUDO w Bochniklasyfikacji drużynowej zajęliśmy wysoką 7 pozycję na 35 klubów z 5 krajów. Indywidualnie medale zdobyli:

m-ca I

Dawid Wojna, Sandra Koryga, Emil Płonka i Antoni Mleczko

m-ca II

Franciszek Cyrek, Gabriela Szczepanik i Aleksander Wójcik

m-ca III

Piotr Sęk, Ksawery Żyradzki, Adam Mleczko, Jeremiasz Banek, Piotr Kocoł, Kacper Koryga i Borys Sikorski

G R A T U L U J E M Y

3

Puchar Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych - Judo Baltic Cup

Świetny wynik na koniec sezonu

ZŁOTO Aleksandry Worwy !

5 czerwca 2022 roku w Gdyni odbył się międzynarodowy turniej judo juniorów młodszych - Puchar Polski. Komplet zwycięstw i złoty medal w kat. wagowej do 63 kg zdobyła Aleksandra Worwa. W drodze do finału pokonała trzy rywalki (dwie Polki i reprezentantkę Izraela), a w samym finale przez trzymanie wygrała z zawodniczką z Krosna.

Piąte miejsce w niższej kat. do 57 kg wywalczyła Wiktoria Wojna.