Jigoro Kano (twórca judo) w małej salce stworzył system wartości, metodę wychowania, sztukę samoobrony, i nowoczesny sport. Za cel przewodni twórca obrał doskonalenie „samego siebie”, co miało być uzyskiwane przez systematyczne ćwiczenia. JUDO jest sportem walki, opierającym się na rzutach i chwytach. Zabronione są tu uderzenia, kopnięcia, oraz techniki które są niebezpieczne dla zdrowie i życia.

JUDO W DOMU - trener Paweł Kita

Zapraszam wychowanków wraz z rodzicami do wspólnych treningów Judo w domu w okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych w Pałacu Młodzieży.

(kliknij na zdjęcie)

Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

w dn. 20.03. 2021r. w Bochni odbyła się I el. OOM w judo. Najlepiej spisała się Nina  Hynek (ubiegłoroczna medalistka OOM),która wygrywając 3 walki przed czasem  zajęła pierwsze miejsce w wadze 63 kg.

Czwarte miejsce w wadze 48 kg. zajęła  Emilia Augustyn zachowując realne szanse na awans do finałów.
W wadze 60 kg. Krzysztof Aksamit uplasował się na 7 pozycji i  o awans będzie musiał walczyć w kwietniowych zawodach
w Bytomiu.

Puchar Polski - Piaseczno

W dn. 13 marca 2021r. judoczki i judocy MKS Pałac Młodzieży Tarnów  startowali w Piasecznie
w Pucharze Polski juniorek młodszych i juniorów młodszych. Wśród ponad 400 zawodniczek
i zawodników z całego kraju bardzo dobrze spisały się dziewczęta. W wadze 48 kg. piąte miejsce zajęła Emilia Augustyn. Jej koleżanka Nina Hynek była również piąta w wadze 63 kg.

W kat. chłopców  na dziewiątym miejscu wśród 46 zawodników uplasował się Krzysztof Aksamit.

X OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA JASŁA W JUDO

W sobotę i niedzielę, 6 i 7 marca 2021r. w Jaśle odbyły się otwarte mistrzostwa tego miasta w judo w ramach Międzynarodowej Ligi Judo. W pierwszym dniu rywalizacji medal brązowy wywalczył Jeremiasz Banek w kat. do 50 kg. Po zaciętych pojedynkach Piotr Sęk uplasował się na 5 miejscu. Dawid Wojna i Adam Mleczko tym razem nie wygrywali,  zdobyli doświadczenie z udziału w mocnym turnieju.

Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży Tarnów
za II półrocze roku szkolnego 2020/2021. Sugerowana kwota 150 zł.

Prosimy o wpłatę do dnia 12 marca

Wpłaty od najmłodszych zawodników grup trenera Pawła Kity prosimy kierować przelewem na konto klubu

Numer Konta: 63 1540 1203 2001 4270 2975 0001

W tytule przelewu prosimy o wpisanie: "Składka Członkowska Judo - Imię i Nazwisko dziecka"

Jeśli jest możliwość prosimy o potwierdzenie dokonania przelewu do trenera  (e-mail, telefon, sms, dowód wpłaty)

Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie Naszej sekcji wszystkim, którzy zdecydowali się dokonać wpłaty na rzecz MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Środki pozyskiwane ze składek wspomagają rozwój sekcji judo i pozwalają utrzymać wysoki poziom sportowy naszych podopiecznych, a Waszych dzieci. Z tych wpłat dofinansowujemy dzieciom organizację imprez sportowych, pokazowych i integracyjnych, wzbogacamy i naprawiamy bazę sprzętową oraz zakupujemy nagrody i upominki dla ćwiczących.

Prosimy o dalszą pomoc i wsparcie w organizacji szkolenia Waszych dzieci.  DZIĘKUJEMY.

Z poważaniem
Kadra trenerska

Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików

Swoje najlepsze osiągnięcie sportowe w judo osiągnęła Aleksandra Worwa
podczas Mistrzostw Polski Młodzików rozegranych w Poznaniu 12 grudnia 2020r.

Niemal w każdej wadze poziom był bardzo wysoki, a liczba startujących zawodników duża. W kategorii Oli wystartowało ponad 30 dziewcząt. Zawodniczka klubu MKS Pałac Młodzieży Tarnów stoczyła aż 6 walk,
z których 4 wygrała i ostatecznie zajęła wysokie 5 miejsce w kraju.

G R A T U L U J E M Y

Świętokrzyski Turniej Judo

6 grudnia 2020r. w  Kielcach odbył się turniej judo dzieci z udziałem blisko 150 zawodników kilkunastu klubów południowo-wschodniej Polski. Wychowankowie Pałacu reprezentując Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży Tarnów osiągnęli w rywalizacji wysokie lokaty:

m-ca I

Jeremiasz Banek, Emil Płonka i Aleksander Wójcik

m-ca III

Sebastian Zachara, Gabriela Szczepanik, Franciszek Malis, Bartłomiej Senderak, Daniel Poręba, Dawid Wojna i Łukasz Malec

G R A T U L A C J E !

RANKINGOWY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ JUDO DZIECI

W niedzielę 29 listopada odbył się turniej judo w Bochni. W zawodach wzięli udział reprezentanci 28 klubów
z Polski, a także Czech. Nasi zawodnicy sprawdzili swoją formę startową po wielu miesiącach przerwy.
Medale zdobyli:

m-ca I

Emil Płonka, Aleksander Wójcik i Jeremiasz Banek

m-ca II

Gabriela Szczepanik, Sebastian Zachara, Joanna Sokołowska, Ksawery Żyradzki i Adam Mleczko

m-ca III

Piotr Sęk i Sambor Suski

SUKCES NA MEDAL !

NINA WYWALCZYŁA BRĄZ !

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych

24 PAŹDZIERNIKA 2020r. w ZAMOŚCIU NINA HYNEK STANĘŁA NA PODIUM. ZAWODNICZKA MIĘDZYSZKOLNEGO KLUBU SPORTOWEGO PAŁAC MŁODZIEŻY TARNÓW WYGRAŁA 4 WALKI
I ZAJĘŁA W ZAWODACH 3 MIEJSCE. TO JAK DO TEJ PORY NAJWIĘKSZY SPORTOWY SUKCES ZAWODNICZKI.