------- Jerzy Szczepanik 608438013  
-- Paweł Kita 503995330 Katarzyna Szczepanik 664197050

Pałac Młodzieży Tarnów
Piłsusdkiego 24

Wyniki zawodów

Wyniki zawodow

 

W sobotę 11 maja 2024 roku w Wolbromiu odbyły się Mistrzostwa Małopolski Juniorów i Juniorów Młodszych. Dwóch reprezentantów Międzyszkolnego Klubu Sportowego Pałac Młodzieży Tarnów wywalczyło w tym turnieju medale SREBRNE. 

Gratulujemy Kamilowi Urbanowi i Dawidowi Wojnie

 

Crakow Judo Cup 2024 - Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Judo

Pasja, Umiejętności i Duma Trenerów!

W minioną sobotę Tauron Arena w Krakowie stała się areną pasji, umiejętności
i determinacji podczas Cracow Judo Cup 2024! Zgromadzonych na sześciu
matach 614 zawodników z 41 klubów z Polski nie zawiodło, zapewniając
widowisko pełne ekscytacji i niezapomnianych chwil.

W klasyfikacji generalnej Pałac Młodzieży zawalczył o szczyt, zajmując
zaszczytne ósme miejsce. Jednak to indywidualne występy zawodników
zasłużyły na największe brawa. Na szczycie podium znaleźli się: Marlena Bibro,
Amelka Sikorska, Gabriela Szczepanik, Zuzanna Szczepanik oraz Jeremiasz
Banek demonstrując nie tylko techniczną doskonałość, ale także niezłomną
wolę zwycięstwa.

Drugie miejsce nie pozostało w cieniu, gdyż Zuzanna Kukla, Aleksander Grzesik,
Liliana Drelicharz, Kornelia Gojko i Adam Wozowicz udowodnili, że są gotowi na
każde wyzwanie, jakie stawia przed nimi mata.

Trzecie miejsce okazało się polem wyróżnienia dla Aleksandry Wojny, Klary
Kleparskiej, Dominika Kozioła i Jakuba Szczyrka, Antoniego Mleczko, Piotra
Kocoła, Aleksandry Knapik, Sandry Korygi którzy niezachwianie dążyli do
sukcesu, pokonując każdą przeszkodę.

Nie można też zapomnieć o innych wspaniałych zawodnikach, takich jak Adam
Krakowski, który stanął tuż poza podium po walecznej walce oraz o innych
naszych reprezentantach: Leon Olszewski, Mieszko Milowski, Oliwia Goffron,
Kacper Golec, Emilka Jasińska, Adrian Ulanecki, Amelia Jasińska, Zuzanna Kazek,
Kacper Koryga, Emil Płonka, Aleksander Wójcik, Nikodem Rzepa, Joanna

Sokołowska, Igor Szczepanik, Sebastian Zachara, Mikołaj Makarewicz, Adrian
Ogorzelec i Nataniel Szczepanik.

Wszystkie te sukcesy są również zasługą wytrwałej pracy trenerów, Katarzyny i
Jerzego Szczepanik, którzy nie tylko kształtują umiejętności swoich
zawodników, ale także wspierają ich w dążeniu do sukcesu. Ich duma ze
zdobytych medali i osiągnięć nie zna granic, a ich determinacja i oddanie
stanowią inspirację dla całej społeczności judoków!

Sukcesy pałacowych judoków na Judo Carpatia Cup 2024 Jasło

W dniu 9 marca 2024 roku miłośnicy judo zgromadzili się w Jaśle, by śledzić emocjonujące zawody Judo Carpatia Cup, które przyciągnęły blisko 400 zawodników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Ekipy z krajów takich jak Słowacja czy Węgry, wzbogaciły rywalizację i sprawiły, że impreza nabrała międzynarodowego charakteru. Nasi utalentowani zawodnicy z Pałacu Młodzieży pokazali znakomitą formę, zdobywając imponującą liczbę 17 medali.


Na najwyższym stopniu podium stanęli: Marlena Bibro, Zuzanna Kukla, Leon Olszewski i Gabriela Szczepanik demonstrując nie tylko techniczną doskonałość, ale także niezłomną wolę walki i determinację.


Na drugich miejscach znaleźli się: Liliana Drelicharz, Leon Łoboda, Igor Szczepanik, Jakub Szczyrek, Aleksandra Wojna, Aleksandra Knapik, Sandra Koryga, Jeremiasz Banek, którzy poprzez swoje wyjątkowe umiejętności potwierdzili wysoki poziom pałacowych judo.


Trzecie miejsca zajęli: Adrian Ulanecki, Zuzanna Kazek, Amelia Jasińska, Stanisław Stanisz, Antoni Mleczko.


Sukces naszych zawodników nie ograniczał się jedynie do indywidualnych osiągnięć. W klasyfikacji drużynowej, nasza ekipa z Pałacu Młodzieży zajęła zaszczytne czwarte miejsce spośród 21 ekip, co stanowi potwierdzenie wyjątkowego talentu i zaangażowania wszystkich uczestników oraz ich trenerów Katarzyny i Jerzego Szczepanik.
W trakcie zawodów nasza drużyna prezentowała się niezwykle pewnie i zdecydowanie, wygrywając walki imponującymi technikami. To był niezwykle udany występ. Judo Carpatia Cup 2024 okazała się nie tylko doskonałą okazją do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale także doskonałym miejscem do promocji polskiego judo na arenie międzynarodowej. Osiągnięcia naszych zawodników stanowią inspirację dla wszystkich miłośników tej szlachetnej dyscypliny sportowej.

 

Musimy jeszcze pochwalić się jednym Naszym sukcesem, który miał miejsce w ten weekend (10.03.2024) w Bytomiu. Zawodnik Dawid Wojna zdobył kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Już końcem kwietnia będziemy oglądać jego walki w Trzebnicy.

Trzymamy mocno kciuki.

 

24 lutego 2024r. w Krakowie odbył się kolejny międzynarodowy , rankingowy turniej judo. Czwórka wychowanków Pałacu Młodzieży w Tarnowie wystartowała w kat. młodzików. Wszyscy odnotowali wygrane walki, a medale zdobyli:

 

ZŁOTY

Gabriela Szczepanik

 

SREBRNE 

Aleksandra Knapik i Jeremiasz Banek

    

 

 

Udział w tego typu turniejach i osiąganie na nich wysokich lokat przyczynia się do pozyskiwania i gromadzenia punktów do rankingu Kadry Wojewódzkiej Judo. 

Ostatni turniej judo w bieżącym roku dla Naszych wychowanków odbył się w Wolbromiu 16 grudnia 2023r. To było dobre podsumowanie sezonu i dobre walki Pałacowych judoków. Reprezentacja Młodzików wywalczyła 3 miejsce drużynowo!

 

Na sukces drużyny złożyły się osiągnięcia indywidualne:

m-ce I wywalczyła Joanna Sokołowska

m-ca II zdobyli: Aleksandra Knapik, Ksawery Żyradzki, Sebastian Zachara i Dawid Wojna

m-ce III Jeremiasz Banek

 

W kat. juniorek Wiktoria Wojna zdobyła brązowy medal.

 

G R A T U L U J E M Y

Bochnia 10 grudnia 2023r.

Na zakończenie sezonu startowego dzieci w roku 2023 odbył się w Bochni duży turniej judo z udziałem prawie 500 zawodników. Na 6 polach walki rywalizowali reprezentanci Polski, Czech i Ukrainy. Pałac Młodzieży w Tarnowie reprezentowała liczna grupa wychowanków w wieku od 8 do 14 lat. Po wygranych walkach zajęli Oni:

m-ca I

Aleksandra Wojna, Zuzanna Szczepanik i Adam Wozowicz

 

m-ca II

Joanna Sokołowska, Marlena Bibro, Zuzanna Kazek i Igor Szczepanik

 

m-ca III

Dawid Wojna, Sebastian Zachara, Aleksandra Knapik, Emil Płonka, Aleksander Wójcik, Adam Krakowski, Adrian Ulanecki, Kacper Golec, Klara Kleparska i Nataniel Szczepanik

 

G R A T U L U J E M Y  !

 2 grudnia 2023r. zawodnicy Pałacu wystartowali w zawodach judo dzieci w Jaśle. W nieco zmienionych kategoriach wiekowych spisali się bardzo dobrze
i wywalczyli medale: 

ZŁOTE

Jeremiasz Banek, Sebastian Zachara, Zuzanna Kukla, Liliana Drelicharz, Zuzanna Szczepanik, Leon Łoboda i Igor Szczepanik

 

SREBRNE

Aleksander Wójcik, Nikodem Rzepa, Antoni Mleczko, Adrian Ulanecki, Aleksandra Wojna, Marlena Bibro, Leon Olszewski, Klara Kleparska i Nataniel Szczepanik

 

BRĄZOWE

Kornelia Gojko i Mieszko Milowski

 

G R A T U L U J E M Y   !

CO ZA TURNIEJ?...    CO ZA WALKI?...   CO ZA EMOCJE?... 

CO ZA MOC !!!

 

... i SREBRO wywalczone przez Drużynę

Judoków z Małopolski !

 

w składzie Reprezentacji województwa Małopolskiego znalazło się aż trzech zawodników z Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Byli to: Jeremiasz Banek, Piotr Sęk i Dawid Wojna, który w znaczący sposób przyczynił się do sukcesu Drużyny. Wygrał dwie walki przed czasem i potwierdził wysoką formę, którą wypracował w tym sezonie. 

Podczas turnieju startowała też reprezentacja Małopolski dziewcząt, w której znalazły się również trzy zawodniczki z Pałacu: Joanna Sokołowska, Aleksandra Knapik i Natalia Gromadzka. Dziewczętom nie poszło tak dobrze jak kolegom ale to chyba dzięki ich dopingowi drużyna męska pokazała MOC ;-) 

G R A T U L U J E M Y

Rybnik 18 listopada 2023r.

11 listopada 2023r. zawodnicy sekcji judo MKS PM Tarnów wystartowali na tatami w Wolbromiu. 

 

 Wyjątkowym zaskoczeniem dla Naszych wychowanków była rozgrzewka przed walkami, którą poprowadził gość specjalny - Richard Trautmann - niemiecki judoka, brązowy medalista olimpijski w 1992 roku w Barcelonie oraz w 1996 roku w Atlancie

 

Po wygranych walkach zajęli:

m-ca I 

Aleksandra Wojna, Kornelia Gojko  i Klara Kleparska 

 

m-ca II

Emil Płonka

 

m-ca III

Aleksander Wójcik, Mikołaj Makarewicz, Adrian Ogorzelec, Zuzanna Kukla, Adrian Ulanecki i Adam Krakowski

 Na turnieju reprezentowali Nas również: Zuzanna Szczepanik, Katarzyna Sęk, Aleksander Grzesik i Nikodem Rzepa.

G R A T U L U J E M Y   !

 

 
21 i 22 października 2023r. w Rybniku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Do najważniejszego turnieju w roku dla tej kat. wiekowej, aż 128 klubów zgłosiło swoich zawodników. Wystartowała w nich trzyosobowa reprezentacja wychowanków Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Największy, a zarazem życiowy sukces osiągnęła Gabriela Szczepanik. Reprezentantka klubu sportowego Dragon Sports wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski ! Gabrysia stoczyła trzy pojedynki wygrywając każdy z nich przed czasem. Dwie pierwsze walki zakończyła w parterze stosując skuteczne trzymania. W walce finałowej efektownym rzutem na ippon przypieczętowała zdobycie tytułu Mistrzyni Polski. W wyrównanej pod względem sportowym grupie dziewcząt to długoletnie doświadczenie w treningu judo Gabrysi pozwoliło jej  na osiągnięcie takiego sukcesu.
 
G R A T U L U J E M Y   !
 
Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży Tarnów na Mistrzostwach w Rybniku reprezentowali: Jeremiasz Banek i Dawid Wojna. Jeremiasz stoczył cztery walki. Zaprezentował się bardzo dobrze i pokazał potencjał - wygrał dwa pojedynki. Drugi z zawodników MKS PM Tarnów Dawid mógł być traktowany jako potencjalny kandydat do medalu. W tym roku wygrał już jeden Puchar Polski, a w ostatnim Pucharze - Turnieju Nadziei Olimpijskich zdobył drugie miejsce. Jednak po dobrym rozpoczęciu turnieju i wygraniu walki Dawid przegrał kolejną i odpadł z dalszej rywalizacji. Na pocieszenie zostaje jeszcze szansa zdobycia medalu w turnieju drużynowym reprezentacji województw, który planowany jest w listopadzie. 
 
 

Sobota 7 października 2023r. obfitowała w silne emocje podczas walk Naszych judoków na tatami w Zakopanem i Oleśnicy

Młodsi adepci JUDO rywalizowali pod Tatrami z sukcesami w kategoriach: młodzik i dziecko. 

 

Po wygranych walkach zajęli:

m-ce I

Aleksander Wójcik

 

m-ca II

Aleksandra Knapik, Dawid Wojna i Mikołaj Makarewicz

 

m-ca III

Piotr Sęk i Stanisław Stanisz

 

G R A T U L U J E M Y !

 

 

Tego samego dnia w Oleśnicy startowali dorośli 

w Otwartym Pucharze Judo Masters 

Mateusz Odroniec i Piotr Czech

reprezentując MKS Pałac Młodzieży Tarnów

wywalczyli odpowiednio złoty i srebrny medal !

 

G R A T U L U J E M Y !

SREBRNY MEDAL Dawida Wojny !

5 walk wygranych w bardzo dobrym stylu w tym 3 pojedynki zakończone przed czasem. Pokonani to zawodnicy z Polski oraz Reprezentanci Kadr Narodowych Węgier i Czech. To był duży i mocny turniej w którym Dawid zdobył bezpośrednią kwalifikację na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się już za 4 tygodnie.

G r a t u l u j e m y !

Opole 23 września 2023r.

 

 

17 czerwca 2023r. w Bochni odbył się ostatni w tym roku szkolnym turniej judo dla Naszych Zawodników. Turniej rankingowy dla dzieci i młodzików. Podsumowanie tego okresu obfitowało w medale

m-ce I wywalczyli:

Adrian Ogorzelec i Amelia Sikorska

 

m-ce II wywalczyli:

Aleksandra Knapik, Marlena Bibro i Klara Kleparska

 

m-ce III wywalczyli:

Natalia Gromadzka, Sandra Koryga, Adam Mleczko, Emil Płonka, Aleksander Wójcik, Stanisław Stanisz, Adrian Ulanecki, Małgorzata Brożek, Liliana Drelicharz i Zuzanna Szczepanik

 

G R A T U L U J E M Y 

 

 

 Świetny wynik na Pucharze Polski Judo Baltic Cup!

3 czerwca 2023r. Podczas Pucharu Polski Młodzików Judo Baltic Cup zawodnik MKS Pałac Młodzieży Tarnów Dawid Wojna wygrywa wszystkie swoje walki i zdobywa ZŁOTO!

W kat. wagowej do 50 kg Dawid wystartował w licznej grupie przeciwników. Wśród 36 zawodników był najlepszy. Stoczył 5 walk i każdą z nich wygrał przed czasem!

Gratulujemy i trzymamy kciuki za utrzymanie wysokiej formy!

 

31 maja 2023r. w hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie po raz kolejny rozegrana została Przyjacielska Liga Judo. Treningowe, sędziowane walki sparingowe dla najmłodszych Judoków oficjalnie otworzył Pan Dyrektor Pałacu Młodzieży w Tarnowie Jerzy Kosiba. Na trybunach licznie zasiedli Rodzice uczestników tej rywalizacji. Udział w imprezie wzięło ponad 150 adeptów judo, którzy uprawiają ten sport i sztukę walki w: Judo Tora Wierzchosławice, MOSiR Tuchów, Dragon Sports Tarnów i Pałac Młodzieży Tarnów. To było dobre szkolenie i świetna zabawa. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek i mógł wziąć udział w loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Dziękujemy Fundatorom nagród i osobom które pomagały przy organizacji imprezy!

27 maja w Rybniku odbył się ważny dla Młodzików turniej judo

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Nasi zawodnicy stoczyli wiele wyrównanych pojedynków i choć pozycji medalowych było mniej niż zwykle to osiągnięcie miejsca 5 czy 7 w tym turnieju również można traktować za sukces - G R A T U L U J E M Y

m-ce I 

Gabriela Szczepanik

m-ce III 

Sandra Koryga

 

Zawodnicy Pałacu Mistrzami !

Pierwsze miejsce drużynowo zajęli judocy tarnowskiego Pałacu Młodzieży w Międzynarodowym Turnieju Młodzików i Dzieci w judo CARPATIA CUP

Zawody odbyły się 25 marca 2023r. w Jaśle. Na matach rywalizowało ponad 400 zawodników,
a wśród nich koleżanki i koledzy ze Słowacji, Węgier, Kosowa, Ukrainy i Polski. W sumie zaprezentowało się 33 kluby, a Nasi zawodnicy wywalczyli drużynowe złoto dla Pałacu!

 

 Indywidualnie po medale złote sięgnęli:
Sandra Koryga, Gabriela Szczepanik, Aleksander Wójcik, Adrian Ogorzelec, Liliana Drelicharz, Marlena Bibro i Aleksandra Wojna

miejsca II wywalczyli:
Sebastian Zachara, Emil Płonka i Zuzanna Szczepanik

miejsce III wywalczyli:
Jeremiasz Banek, Adam Mleczko, Nikodem Rzepa, Mikołaj Makarewicz, Klara Kleparska i Kornelia Gojko.

 Poza medalistami na wynik Drużyny Pałacu zapracowali również: Natalia Gromadzka, Zofia Stanisz, Joanna Sokołowska, Aleksandra Knapik, Piotr Sęk, Igor Rogalski, Kacper Koryga, Stanisław Stanisz, Antoni Mleczko, Mateusz Leżoń, Zuzanna Kukla, Adrian Ulanecki, Katarzyna Sęk, Zuzanna Boba, Małgorzata Brożek, Oliwia Gofron, Leon Olszewski, Mieszko Milowski i Aleksander Grzesik.

Wszystkim G R A T U L U J E M Y   !

6 maja 2023r. w Krakowie odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Młodzików w Judo

Dobry występ Naszych zawodników potwierdza ich formę w sezonie wiosennym. Podczas Cracow Judo Cup wywalczyli:

m-ca I

Sebastian Zachara, Piotr Kocoł i Aleksandra Wojna

 

m-ca II

Sandra Koryga, Aleksander Wójcik i Zuzanna Kukla

 

m-ca III

Ksawery Żyradzki, Dawid Wojna, Joanna Sokołowska i Emil Płonka

12 marca 2023r. XI Drużynowy Turniej Dzieci im. cc płk Adama Boryczki

Mamy to !   I miejsce

Nasza złota drużyna w składzie:
Zuzanna Szczepanik, Klara Kleparska, Marlena Bibro, Zuzanna Boba, Aleksandra Wojna, Adrian Ulanecki, Zuzanna Kazek, Adam Krakowski, Liliana Drelicharz, Oktawian Włodarczyk
pod opieką trenerów
Katarzyny Szczepanik i Jerzego Szczepanika

GRATULACJE!!!

Dodatkowo
Zuzanna Szczepanik została najlepszą zawodniczką turnieju
Zuzanna Boba otrzymała nagroda za najbardziej efektowny IPPON turnieju (technikę kończącą walkę przed czasem).

Brawa dla wszystkich

Dziękujemy za cudowny doping