------- Jerzy Szczepanik 608438013  
-- Paweł Kita 503995330 Katarzyna Szczepanik 664197050

Pałac Młodzieży Tarnów
Piłsusdkiego 24

Nie jest nikomu obcy fakt, że sport wymaga od dzieci ciężkiej pracy i systematyczności. A co dopiero taka sztuka walki jaką jest judo. Nie dość, że kształtuje zdolności motoryczne, to jeszcze stymuluje i rozwija aktywność psychoruchową ćwiczących.

Jak można skazywać swoje dziecko na taką dyscyplinę sportu.

Rodzicu, proszę cię, nie zapisuj swojego dziecka na judo, jeśli nie chcesz by poznało co to samokontrola. Trenując tą wschodnią sztukę walki twoja pociecha posiądzie takie umiejętności jak rozwiązywanie konfliktów bez użycia przemocy, zdobędzie wiedzę na temat medytacji, skupienia, bycie tu i teraz w pędzącym świecie. Będzie odporna na hejty, uwierzy w swoje możliwości, stanie się odważna i pewna siebie. Poczuję się bezpieczne, pozna co to samoasekuracja. Nie stanie się jej też obce słowo samodzielność. Zacznie mieć swoje zdanie, będzie wiedział, jak wykorzystywać asertywność do osiągnięcia swoich celów, bo i ich wyznaczania uczy ta piekielna sztuka walki. W końcu zaufa swoim umiejętnościom, ale na tym nie koniec.

Czy zdajesz sobie sprawę Rodzicu, że judo uczy samodoskonalenia? Szacunek, honor, skromność, przyjaźń to rzeczowniki, które są bliskie sercu każdemu jodoce, więc jeśli chcesz chronić swoje dziecko przed tym to nie zapisuj go na judo. A żeby przekonać Cię jeszcze mocniej, to zastanów się co będzie z twoją pociechą, gdy dowie się co to samodyscyplina, samokontrola.

Jest kolejne ryzyko, judo może stać się pasją dla Twojego dziecka, wywoływać chęć do codziennego ruchu. Oznacza to mniej czasu na telewizję, Playstation, x- box itp. A co gorsza może chcieć byście i wy ćwiczyli z nim, dzielili wspólne zainteresowania, spędzali aktywnie wolny czas, bawili się ruchem i zdobywali coraz to nowsze
i trudniejsze umiejętności. Ostrzegam cię, treningi judo wywołują również radość, podnoszą hormon szczęścia.

Czy na pewno tego chcesz?

Jeszcze jedno, Twoje dziecko może się uzależnić od tej wschodnie sztuki walki i przestanie szukać innych odskoczni – uzależnień.

Judo to choroba, którą może zarazić się każdy członek Waszej rodziny. Zastanów się czy jesteś gotowy ponieść tego konsekwencje?

Judo ma siłę i moc!

Judo to zwycięstwo nad swoimi życiem!

 Proszę cię rodzicu, weź to wszystko pod uwagę, zanim wybierzesz judo jako zajęcia pozaszkolne dla twojego dziecka.

A jeśli chcesz już zaryzykować to wybierz JUDO w Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

 Trener JUDO Pałacu Młodzieży Tarnów

                                                            K. Szczepanik